Музика Моцарта проти епілепсії?

Прослуховування музики Моцарта зменшує епілептичну активність мозку та частоту нападів у пацієнтів з епілепсією.
 
Нове дослідження, презентоване на EAN 2021, включало 18 резистентних до лікування пацієнтів з епілепсією, вік яких варіював від 19 до 55 років, анамнез захворювання – від 8 до 40 років.
 
Пацієнти спершу з перервами слухали сонату для двох фортепіано ре мажор K448 Моцарта, а наступного разу – симфонію № 94 «Сюрприз» Гайдна.
 
Дослідники реєстрували показники внутрішньомозкової електроенцефалографії до, під час та після прослуховування музики.
Результати показали, що прослуховування музики Моцарта було пов’язане зі зниженням епілептичної активності, натомість музика Гайдна, навпаки, асоціювалася зі збільшенням.
 
Коли вивчили вплив окремих характеристик музики, з’ясувалося, що чоловіки чутливіші до дисонансу, темпу й частоти, тоді як жінки – до динаміки (зміни гучності).
 
Соната Моцарта K448 стала золотим стандартом подібних досліджень, але автори припускають, що й інші класичні твори із схожими акустичними властивостями матимуть такий же ефект при епілепсії. Дослідники планують зробити добірку музичних творів або створити нову музику з відповідними акустичними характеристиками для хворих на епілепсію.
«Ефект Моцарта» неодноразово вже вивчався.
 
До прикладу, на думку авторитетних лікарів (психоневрологів, отоларингологів) світового рівня, музика Моцарта допомагає позбутися від душевних розладів, покращує мову, слух. А гастроентерологи стверджують, якщо під час їжі щоденно слухати спокійну музику Моцарта – зникнуть багато проблем з травленням.
 
У США намагалися лікувати також хворих, що страждають різними важкими неврологічними захворюваннями. Досі не до кінця розкрито секрет цілющої сили музики Моцарта, але те, що вона є сумніву не піддається. Тож слухайте класику і оздоровлюйтесь!

Залиште коментар