МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ЄВРОКЛІНІК"

 

(067) 959 55 03

укр / pol / eng

ДЛЯ ПАЦІЄНТА

ПРО СЦИНТИГРАФІЮ

Сцинтиграфія — метод променевої діагностики — однофотонної емісійної томографії (ОФЕКТ, від англ. Single-photon emission computed tomography, SPECT) — це комплексний метод дослідження ядерної медицини, застосований у клінічній практиці. Цей метод є безболісним і призначений для візуалізації органу та, перш за все, для оцінки його функції за допомогою малих доз радіоактивних ізотопів. Радіоіндикатор – це свого роду контрастне середовище, що складається із молекули-вектора і радіоактивного маркера (ізотопу). Молекула-вектор поглинається певною структурою організму (орган, тканина, рідина). Радіоактивна мітка служить «передавачем»: випускає гама-промені, які реєструються гама-камерою. Кількість введеного радіофармацевтичного препарату така, що випущене ним випромінювання легко вловлюється, але при цьому він не справляє токсичного впливу на організм.

Сцинтиграфія є визнаним безпечним діагностичним методом, який допомагає лікарям правильно проводити лікування. Поглинута доза не перевищує подвійну дозу рентгену легень, а в деяких випадках значно нижча.
Метод SPECT широко використовується в ендокринології, онкології, а також при деяких захворюваннях нервової системи, сечової та остеоартикулярної систем. Це дозволяє проводити обстеження черепно-мозкового кровотоку, розташування черепно-мозкового рецептора та діагностику мозку за допомогою так званих онкофільних маркерів. Це дає змогу виявити функціональні розлади досліджуваних органів, часто навіть до того, як є помітні докази морфологічних уражень, і полегшує точні діагнози. Це допомагає контролювати прогресування захворювання та ефективність лікування.

Сканування здійснюється за допомогою гамма-камери — це останнє покоління апаратів ядерної медицини. Результат може бути представлений як комп’ютерний малюнок залежно від конкретних вимог – можливі зміни кольорових масштабів, фільтрація, згладжування та перевірка функцій органів. Мобільні (обертаючі) гамма-камери дозволяють отримувати зрізові зображення (томографія), подібні до комп’ютерної томографії. Ці зображення отримуються з кругових рухів головної частини машини навколо тіла пацієнта

НА ОБСТЕЖЕННЯ ПАЦІЄНТ МОЖЕ БУТИ СКЕРОВАНИЙ:

  • Онкологом
  • Хірургом
  • Урологом
  • Терапевтом
  • Ортопедом-травматологом

Сканування SPECT використовується при діагностиці захворювань кісток та суглобів, нирок, нервової системи, серця та судин, щитоподібної залози та печінки.

ЯК ЗАПИСАТИСЯ

НА ОБСТЕЖЕННЯ

 1. 1Звернутися за телефонами: (0342) 59 55 03, (067) 959 55 03, (050) 959 55 03.
 2. 2Залишити повідомлення та очікувати телефонного дзвінка медичного реєстратора:

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ

ДО ОБСТЕЖЕННЯ?

Перед обстеженням

Спеціальної підготовки чи суворих обмежень перед динамічною реносцинтиграфією немає. Введений радіофармацевтичний агент не впливає на здатність працювати з технікою та керувати автомобілями…

В ДЕНЬ ОБСТЕЖЕННЯ

На сцинтиграфічне обстеження просимо з’явитися за 15 хвилин до призначеного часу. Перед виконанням обстеження Вас попросять заповнити анкету та засвідчити підписом інформовану згоду на виконання обстеження МРТ.

В день сканування хворому дозволений легкий сніданок та 100-200 мл чаю або води. Пацієнт має бути одягнений у теплий, зручний одяг, без металевих деталей (таких як блискавки, металеві ґудзики та ін). Процедура не вимагає роздягання; проте ювелірні вироби потрібно зняти. Пацієнт повинен повідомити працівників, якщо він (вона) вживає антибіотики або стероїди, застуджений в день обстеження, мав якісь медичні процедури протягом останнього місяця, знаходиться в середині хіміо-або променевої терапії, або його вага значно змінилася (більше 5 кг). Безпосередньо перед дослідженням необхідно повністю спорожнити сечовий міхур. Можна приймати медикаменти, призначені лікарем.

При собі мати: документ, що засвідчує особу з фотографією, оригінальне направлення заповнене лікарем з його підписом і печаткою, медичну документацію, включаючи результати проведених до цього часу досліджень(епікризи (виписки) після стаціонарного лікування, дані МРТ, КТ, радіонуклідних досліджень), компакт-диски, фотографії, резюме лікарень.
Приблизно 1,5 літра мінеральної води, яку слід пити лише за інструкціями медсестри.

Дослідження проводиться в положенні лежачи або сидячи. Важливою умовою є збереження нерухомості тіла пацієнта під час дослідження.

ЯК ПРОТІКАЄ ОБСТЕЖЕННЯ?

РЕНОСЦИНТИГРАФІЯ

Введення препарату проводиться в маніпуляційному кабінеті внутрішньовенно із розрахованої активності об’ємом 0,3-0,5 мл швидко. Після введення радіофармпрепарату проводиться запуск комп’ютерної програми і починається збір інформації з експозицією 1 кадр за 1 хвилину. Тривалість дослідження у дітей – 20 хвилин, у дорослих – 30 хвилин.
Сканування здійснюється за допомогою гамма-камери.

Перед початком дослідження пацієнта розташовують на столі гамма-камери лежачи на спині, руки за головою, визначають параметри локалізації тіла пацієнта для встановлення області нирок в зоні детекторів гамма-камери.

При посиленні больового синдрому в цьому положенні необхідно повідомити лікаря. Детектор фіксує розподіл радіофармпрепарату в організмі пацієнта.
Після проведення дослідження пацієнт перебуває в залі очікування ЦЕНТРУ протягом 1-2 годин. Результат сканування видається на руки пацієнту.

ОСТЕОСЦИНТИГРАФІЯ

Введення препарату проводиться в маніпуляційному кабінеті внутрішньовенно. Протягом приблизно однієї години відпочинку та релаксації введений ізотоп природним чином буде розподілятися в організмі. В цей час потрібно уникати розмов та зайвих рухів. Дослідження проводиться через 1,5 – 3 години від моменту введення препарату і триває від 20 до 60 хвилин. Пацієнт направляється в спеціальну кімнату співробітником лабораторії і просить лягти в належному положенні на зручне ліжко, яке потім буде пересуватися всередині сканера SPECT.

Сканування здійснюється за допомогою гамма-камери. Протягом всього сканування пацієнт залишається в лежачому положенні і нерухомо протягом декількох хвилин, при посиленні больового синдрому в цьому положенні необхідно повідомити лікаря. За цей час детектор фіксує розподіл радіофармпрепарату в організмі пацієнта.
Після проведення дослідження пацієнт перебуває в залі очікування ЦЕНТРУ протягом 1-2 годин. Результат сканування видається на руки пацієнту через 15-30 хвилин після його закінчення. У деяких випадках виникає необхідність додаткового дослідження через 24 години після введення препарату.

 

З'явились питання?Зверніться до нас за телефоном: (067) 959 55 03

Залишити відгук