МРТ ОЧП— це високоінформативний і сучасний метод обстеження внутрішніх органів, який дозволяє швидко і безболісно визначити патологічні процеси в них.
МРТ ОЧП— це високоінформативний і сучасний метод обстеження внутрішніх органів, який дозволяє швидко і безболісно визначити патологічні процеси в них.
До проведення обстеження МРТ живота необхідна спеціальна підготовка. Для ефективності обстеження МРТ підшлункової залози, МРТ печінки напередодні необхідно виключити з раціону кисло-молочні продукти, бобові, капусту, чорний хліб, газовані напої тощо, тому що вживання їх підвищує газоутворення в кишечнику. В день обстеження не приймати їжу за 5-6 годин до обстеження.
Перед обстеженням потрібно заповнити анкету пацієнта, де необхідно вказати свої дані, мету дослідження, скарги. Також обов’язково відзначити наявність в тілі металевих предметів, які можуть бути протипоказанням до проведення МРТ. Потім в особистій кабінці необхідно переодягнутись, зняти всі металеві речі – годинник, окуляри, металеві прикраси тощо. Електронні пристрої, телефон, банківські картки теж потрібно залишити.
Обстеження відбувається в горизонтальному положенні. Пацієнту необхідно лягти на рухомий вузький стіл, який повільно рухається в МРТ-сканер. Під час обстеження апарат видає гучний звук, тому напередодні пацієнту пропонуються беруші або навушники.
Під час дослідження МРТ у сусідній кімнаті за пацієнтом спостерігає оператор. І через двосторонній зв’язок, який вмонтований в апарат, пацієнт за потреби може спілкуватись з оператором.
Оператор МРТ також може попросити пацієнта під час проведення процедури затримати дихання на декілька секунд, це важливо для отримання чітких і інформативних зображень.
Ніяких неприємних відчуттів процедура МРТ не зумовлює. Пацієнту важливо спокійно і нерухомо лежати під час обстеження для чіткості отриманих зрізів.
Якщо є необхідність, біля пацієнта під час проведення МРТ може знаходитись близька людина.
Також рекомендується пацієнтам взяти з собою результати попередніх обстежень, для порівняння динаміки захворювань, якщо в цьому є необхідність.
Під наглядом лікаря відбувається підготовка до обстеження, після чого пацієнт лягає на вузький стіл
В залежності від ділянки обстеження та методу процедура може тривати від 15 до 60 хвилин
Після обстеження пацієнт може повертатись до звичної діяльності, дотримуючись рекомендацій
Якщо пацієнту призначено обстеження з контрастом, тоді перед проведенням дослідження у вену пацієнту вводиться контрастна речовина на основі гадолінію. Цей контраст не приносить шкоди здоров’ю пацієнтів.
Введення контрасту показано для виявлення порушення кровопостачання органів, для кращої візуалізації судин, при підозрі на новоутворення та при пошуку вторинного ураження.
Перед такою процедурою МРТ з контрастом обов’язково проводиться тест на чутливість пацієнта до контрастного препарату, щоб запобігти появі алергічної реакції. Введення контрастної речовини протипоказано пацієнтам з нирковою недостатністю, вагітним жінкам та жінкам в період лактації.
Тривалість МРТ без контрастного підсилення – 40 хвилин, з введенням контрасту – 60 хв.
Після закінчення обстеження, пацієнту видається диск з отриманими зображеннями і плівка (якщо в цьому є необхідність).
Заключення лікаря-радіолога можна отримати на електронну пошту через декілька годин після обстеження, або у реєстратурі нашого центру.
Ціна МРТ органів черевної порожнини відрізняється залежно від того, чи обстеження проводиться з контрастом чи без.
Залиште повідомлення та очікуйте дзвінка медичного реєстратора