Міокардіосцинтиграфія "Євроклінік"
Міокардіосцинтиграфія "Євроклінік"

Що таке міокардіосцинтиграфія?

Міокардіосцинтиграфія (МСГ) – високоінформативний метод дослідження перфузії міокарда, який дозволяє визначити захворювання на ранній стадії, провести оцінку тяжкості патологічного процесу, визначити тактику ведення хворого та прогноз захворювання.

Суть методу міокардіосцинтиграфії в тому, що радіофармпрепарат (РФП) накопичується в міокарді пропорційно обсягу коронарного кровотоку. Чутливість і специфічність МСГ в оцінці наявності ділянок ішемії міокарда складають 80-90%.

Міокардіосцинтиграфія відображає функціональний стан міокарда у відповідній зоні коронарного ураження. МСГ повинна використовуватись на ранніх етапах визначення стану перфузії міокарда поряд з традиційними методами функціональної діагностики і допплерехокардіографією.

Показання до проведення міокардіосцинтиграфії:

 • Діагностика наявності, локалізації, поширеності та ступеня ішемічного ураження міокарда або рубцевих змін
 • Оцінка життєздатності міокарда.
 • Визначення функціональної значущості анатомічного ураження, яке було визначено при коронарографії.
 • Оцінка ефективності лікування (медикаментозного або хірургічного).

Протипоказання до проведення міокардіосцинтиграфії:

 • Вага пацієнта більше 150 кг.
 • Тяжкий стан пацієнта.
 • Вагітність.
 • Грудне вигодовування (створює певні обмеження для обстеження – бажано припинити грудне вигодовування протягом 12 годин після введення радіоактивного препарату, а перша порція молока ​​після процедури, не повинна даватися дитині).

Як проводиться міокардіосцинтиграфія в Прикарпатському діагностичному центрі ``Євроклінік``:

 • Найчастіше для МСГ використовують РФП 99mTc-MIBI (метоксиізобутилізонітрил). Механізм накопичення 99mTc-MIBI в міокарді пов’язаний із внутрішньоклітинним електрофільним захопленням РФП мітохондріями. Через клітинну мембрану 99mTc-MIBI проникає за законами простої дифузії, а далі активно захоплюється мітохондріями. 99mTc-MIBI готується безпосередньо у відділенні радіонуклідної діагностики, згідно правил, але потребує спеціальних умов приготування (кипіння у водяній бані протягом 15 хвилин при температурі 1000С). Після охолодження до кімнатної температури99mTc-MIBI вводять внутрішньовенно активністю 740-1110 МБк (оптимальні сцинтиграфічні зображення міокарда ЛШ отримують через 30-90 хвилин після введення препарату). РФП можливо застосовувати протягом 5 годин з моменту приготування.
 • При використанні 99mTc-MIBI ефективна доза опромінення складає 0,013 мЗв/МБк (стрес) і 0,015 мЗв/МБк (спокій). Середня доза опромінення при такому протоколі дослідження складає від 9,6 до 14,4 мЗв (стрес) і від 11,1 до 16,7 мЗв (спокій). При використанні технологій з КТ-реконструкцією до вище вказаних ефективних доз додаються дози опромінення залежно від кількості зрізів для кожного пацієнта. Кількість зрізів залежить від розмірів серця і в середньому складає від 9 до 14.
 • Найчастіше МСГ виконують в режимі однофотонної емісійної томографії (ОФЕКТ). Положення хворого під час дослідження – лежачи на спині із закинутими за голову руками. Дослідження починають в середньому через 60 хвилин після введення РФП і воно триває від 20 до 25 хвилин.

Підготовка до процедури

Під наглядом лікаря відбувається підготовка до обстеження, після чого пацієнт лягає на стіл томографа

Тривалість процедури

В залежності від ділянки обстеження та методу процедура може тривати від 80 до 130 хвилин

Результат процедури

Після обстеження пацієнт може повертатись до звичної діяльності, дотримуючись рекомендацій

Міокардіосцинтиграфія – високоінформативна методика оцінки перфузії міокарду, кількості життєздатного міокарда у хворих кардіологічного і кардіохірургічного профілю. МСГ неінвазивна методика дослідження і повинна використовуватись на перших етапах ведення хворих, до призначення більш травматичних методик. Міокардіосцинтиграфія – єдина функціональна методика для оцінки ефективності хірургічного лікування.

Скільки коштує міокардіосцинтиграфія у Івано-Франківську?

Дізнатись актуальну ціну на міокардіосцинтиграфію ви можете на сторінці “прайс”.

Звернутися за телефонами:

Залиште повідомлення та очікуйте дзвінка медичного реєстратора

Відправлення форми підтверджує вашу згоду на обробку персональних даних.