Чому деякі пісні неможливо «викинути» з голови? ?

Доволі часто у голові виринає уривок пісні чи мелодії, який нав’язливо звучить у думках. Це може бути старий або нещодавно прослуханий трек, який англійські вчені називають «earworms», що в перекладі на українську — вушний черв’як.
 
➡️ Доктор Вікі Вільямсон з Лондонського університету Голдсміт встановила, що пісню неможливо зробити такою, що «заїдає» в голові. Це залежить від індивідуальних особливостей психіки.
 
➡️ Науковці з цього ж університету провели МРТ-діагностику мозку 44 добровольців, які не були професійними музикантами та часто чули «earworms». Серед них були люди обох статей від 25 до 70 років.
 
Результати показали, що в людей, які часто страждають від нав’язливих мелодій, кора великих півкуль у скроневій частині і в правій нижній лобовій звивині є тонкою. Обидві ці частини головного мозку відповідають за обробку звуків, а товщина впливає на схильність до «вушних черв’яків» ✅
 
Цікавий факт: у музикантів вищезгадані частини мозку навпаки значно грубші, саме тому митці мають більший контроль і менш схильні до «заїдаючої» музики в голові.
 
? 067 959 55 03
? 050 959 55 03
 
? м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 15
? if.euroclinic.com.ua
 

Залиште коментар